Hakkımızda

peach, fruit, food-1074997.jpg

Biz Kimiz ?

Ebru Tugay

1977 Alamanya Doğumluyum Aslen İzmirli olup mersin’de yaşıyorum. Oğlumun gıda alerjisi sebebiyle başladığım organik meyve sebze üretiminden elde ettiğimiz ürünlerimizi şimdi tüm Türkiye’de dileyen herkesle paylaşıyoruz.
Bahçemizde narenciyeden, domatese kadar ( mevsim şartlarına göre değişiyor) toplamda 45 çeşit taze ürün yetiştiriyoruz. Meyvelerimizi kurutup pulbiber ve kurutulmuş meyve olarak satıyor. Zeytinimizi organik sertifikalı zeytinyağı basımhanesinde bastırıp zeytinyağı elde ediyoruz.
https://www.linkedin.com/in/ebru-tugay-a9b08451
İş ortağım sevgili Mehmet Şarabi ile bir doğal yaşam projesi etkinliği kapsamında yapılan yürüyüş sırasında tanıştık. Hayat felsefelerimizin ortak noktada buluşması ve kendisinin Mersin’in gerçek sahibi çiftçi bir ailenin oğlu olması bizi toprakla buluşturdu. Oğlumun alerjisi sebebiyle yıllardır organik beslenme konusundaki hassasiyetim,sonunda bizi “pişirdiğim ürünü niye biz yetiştirmiyoruz” fikrine getirdi.Birazda Mehmet anlatsın bence…

Mehmet Şarabi

Mersinli Çiftçi bir ailenin ortanca oğluyum. İlk ve Orta okulumu Mersin Adanalıoğlu Köyü’nde tamamladıktan sonra ve Mersin Ticaret Lisesi’nden Mezun oldum. Babamı erken yaşta kaybettim, Ailemin geçimine katkı sağlamak için öğrenim hayatımı yarıda bırakıp çalışmaya başladım. Bizim kültürümüzün büyük bir bölümü çiftçilik üzerinedir. En büyük hayalim babamın yarıda kalan Çiftlik hayalini gerçekleştirebilmek. Ebru ile Yaklaşık 3 yıldır birlikte çalışıyoruz. Aileme ait bahçede yetiştirdiğimiz ürünlerimizi ilk başta sevdiğimiz dostlarımızla paylaşıyorduk artan talepler doğrultusunda aile bahçesi bize yetmediği için Şubat 2017 tarihinde Darısekisi bahçemizi aldık. Yetiştirdiğimiz ürünlere ve kendimize olan saygımızdan kendimizi bağımsız bir kuruluşun denetimine açmaya karar verince Ekotar Sertifikasyon merkezine başvurduk. Halen Organik Tarım Geçiş sürecindeyiz.

Shopping Cart